И на 21 октомври отново по стъпките на историята с деца от Ботевград

В топлия октомврийски ден вървяхме с предучилищната група на ОДЗ"Звънче" по стъпките на историята. Автобусът ни спря на паркинга на Урвичка поляна, откъдето се отправихме към крепостта. За младите ботевградчанчета стръмнините не се оказаха никакво препятствие и всички дружно разгледахме каменния надпис, обиколихме крепостните стени и жилищните помещения, погледнахме от Войводов камък котловината и се помолихме в скалната църква, като споделяхме мечти и надежди. Обратния път премина отново през Урвичка поляна, която бе засипана с есенни листа и жълъди-достойни за една чудесна игра. След кратка почивка се отправихме към Килийното училище на с. Боженица, което  се помещава в настоящата сграда, в църковния двор,  от 1834г. Учихме така, както са го правили прадедите ни и писахме числа и букви върху пясък. Куп недоверчиви погледи бяха отправени към екскурзовода на музея г-жа Десислава Иванова, докато тя разказваше за училищните наказания в онази далечна епоха.

Завръщането ни в Ботевград бе съпроводено от много спомени и преживявания, плод на наученото от историята на нашия край.