Искрен Красимиров с урок по родолюбие

Искрен Красимиров с урок по родолюбие, посветен на Христо Ботев, пред ученици от ОУ “Васил Левски“ град Ботевград.
Режисьорът Искрен Красимиров представи урок по родолюбие, посветен на поета и революционер Христо Ботев, пред ученици от ОУ “Васил Левски“ град Ботевград. Домакин на проявата бе Исторически музей-Ботевград. С късометражния филм „Незабравимата България“ той показа интересни факти от живота и делото на Ботев. Учениците се докоснаха до книжката „Песни и стихове“на Христо Ботев и Стамболийски, както и до тефтерчето на Ботев.
"Изключително патриотичен заряд" – с тези думи заместник- директорът на учебното заведение нарече урока на режисьора. По думите й празник е, когато тържествува българското чувство, независимо, когато е денят, в който се почита паметта на героите. „Благодарим Ви за българския дух, който разнасяте по българските училища“, каза още Галя Божкова, която е и преподавател по история.