Исторически музей-Ботевград бе домакин на НП „Иновации в действие“

Два дни наситени с емоции и вълнения, интересни срещи и обмяна на опит минаха неусетно. Как иновациите в обучението могат да бъдат прилагани в музейна среда и други интересни практики се превърнаха в тема с продължение. Сред гостите на музея бяха учители и ученици от ОУ "Св. св. Кирил и Методии" гр. Ботевград, ОУ „Валери Петров“ – град Плевен, и НУ „Христо Ботев“ – град Плевен.
Проведе се състезание „Аз обичам България“ с приложение на дигитални технологии. В последния кръг учениците провериха знанията си за миналото на нашата родина и важни личности в историята ни. В края на работната среща под увлекателните разкази на музейните екскурзовод и педагог срещата се превърна в истинско пътешествие във времето и миналото на Ботевградския край.