На 18 октомври по стъпките на историята

В съботния ден група ученици от гр София вървяха заедно с екскурзовода на музея г-жа Десислава Иванова по стъпките на историята в Ботевградска община. Пътешествието в далечни времена и епохи започна от манастира в с. Врачеш "Св. Четиридесет Мъченици", където бяхме изключително любезно посрещнати от майката игуменка, която разказа историята на манастира и  подари на малчуганите красиви книгоразделители с образи на светци. Бяхме изпратени с нейната благословия, вкусно бонбонче и чудесен спомен от това свято място.

Екскурзията на софийските ученици продължи в музея на Ботевград, където екскурзовода на музея г-жа Десислава Иванова и техническия сътрудник г-жа Николина Колева представиха експозицията на музея. След кратка разходка из красивия център на Ботевград се отправихме към единствения в България паметник-костница в с. Скравена. Тук бяхме посрещнати изключително гостоприемно от г-жа Цветанка Гърбиджанова, която увлекателно  ни върна към историческите събития от 1876г.

Учениците от СОУ в жк "Младост" 4 събраха спомени и впечатления, а се оказа и че историята може да бъде интересна.