На 20 април – сряда, бе обявено класирането в конкурса за детска рисунка на тема „Моят Великден“.

Преди няколко седмици Дамски клуб – Ботевград, в партньорство с Исторически музей-Ботевград, обяви конкурс за рисунка на тема „Моят Великден“. Отправена бе покана към всички деца от основните училища да се включат в надпреварата. Участниците имаха пълна свобода да избират материалите, формата и техниката. Рисунките се приемаха в Исторически музей – Ботевград до 10 април.
Класирането се извърши в две възрастови групи: от първи до трети клас и от четвърти до седми.
Специално жури определи най-добрите рисунки, които получиха награди. Това стана на специално тържество, което се състоя в Исторически музей – Ботевград, с начален час 16:30.