Не-ПоЗаБРАВЕните

На 3-ти юли, в рамките на инициативата "Европейска нощ на музеите и галериите" се откри  изложба посветена на интересни личности от нашия град. Това стана сред близки, роднини и съмишленици на споменатите личности, което се превърна в истински емоционално преживяване.
Стоян Чавдаров - най-дългогодишният служител в съдебната система на република България - 63 години, Гаврил Вълканов - летец, участник във войните, който от национален герой се превръща във враг на народа, Мария Малинчева - жената на която Ботевград дължи възраждането на театралното дело и Камен Генчев - един от първите земеделци в Ботевград. Всички те, "Не-позабравени" поставят началото на нов проект "Не по-забравените ни съграждани", който екипа на Исторически музей-Ботевград ще разработва и осъществява в бъдеще.Срещата с роднини, близки приятели и съмишленици обогати музейния фонд със съществени данни за живота и обществеността в Ботевград от средата на ХХ век. По традиция, участие в нашата музейна нощ взеха талантливите деца от школата по пиано към Народно читалище "Христо Ботев 1884" град Ботевград.