Одобрени за финансово подпомагане

На 17. 11. 2021g., Исторически музей - Ботевград бе одобрен за финансово подпомагане към Национален фонд „Култура“, Министерство на културата по програма "Едногодишна целева субсидия за подпомагане на дейността на държавни, общински и регионални институти за създаване, съхраняване и разпространение на произведения на изкуството и културата, и за опазване и популяризиране на културно-историческото наследство"
Програмата осигурява компенсиране на част от вече заплатени разходи за електрическа енергия на организацията за месеците юли, август, септември, октомври и ноември 2021г. Чрез тази помощ бе възможно в края на годината да се реализира изложбата посветена на 142 години от рождението на поета Стамен Панчев!