По 1/2 Пленер по живопис "Боженица" 2019 в двете зали за съвременно изкуство на Исторически музей-Ботевград

Не, не е грешка в заглавието. От няколко седмици насам, предвидената за отваряне зала за съвременно изкуство 2 към Исторически музей-Ботевград по проект "Хетеротопии", финансиран по Програма за трансгранично сътрудничество Interreg-ИПП България-Сърбия, представя експонати, част от последния пленер по живопис "Боженица - 2019". За връзката между музея, който притежава значим фонд от произведения на художественото и приложни изкуства и новата зала, част от център "Хетеротопии" ще разкажем повече и по-подробно в бъдеще. На този етап решихме да я представим чрез произведенията, чиято роля, по волята на дарителите, бе да обогатят художественият фонд на музея и спомогнат за отваряне на нова галерийна зала. Нейното официално отваряне ще стане факт, след обезпечаването и с художник-куратор.