Присъединихме се към велопохода на лятната академия

Днес, 30 юли 2014г. екипът на музея взе участие във велопохода на  Лятната академия, организиран от Община Ботевград.  Групата от 27 велосипедисти посети жабешкото блато в защитената местност "Мухалница". Екскурзоводът на музея г-жа Десислава Иванова запозна присъстващите с уникалните природни забележителности на Ботевградския край и по -специално най-дългата миграция на планинската жаба-Rana temporaria- позната до днес. Велопоходът премина в близост до параклиса на Св. Петър и Павел и достигна до основания през ХІV в. Зелински манастир "Рождество на Пресвета Богородица". Десислава Иванова разказа на кратко историята на манастира и древното поселище Зелин и предостави възможност на отец Борис да разкаже по-подробно историята на манастира и православните традиции свързани с него. След кратка почивка, много смях и игри колоездачите се отправиха по обратния път към Ботевград. Освен Исторически музей Ботевград, изключително полезна бе и работата на РУП Ботевград, които отговорно се погрижиха за безопасността на участниците.