"Разхождаме се из времето заедно"

От месец септември тази година, Исторически музей-Ботевград стартира провеждането на семейни дни в музея под мотото "Разхождаме се из времето заедно". Това е идея, която възниква с цел привличане на деца и родители, да опознаят заедно ежедневието на музейните служители, както и да разберат интересните истории, които съпътстват всички културни ценности намиращи се в нашите витрини и фондове. Определяне на хронологическите периоди, подредба на витрини, опознаване различни занаяти, празници, традиции и материалната култура на човечеството ще са само част от замисъла на този проект.
Предизвикваме семействата да прекарат повече време заедно, а защо не и в музея. Искаме да повишим интереса към професията и дейностите ни, като ви помогнем да влезете в ролите на детективи, дарители, уредници, археолози, екскурзоводи. Първата ни среща сме определили да се случи на 18 септември - събота от 11.00 часа. Условието е всяко дете да доведе възрастен! Ще ви очакваме с нетърпение!