Урок по Родолюбие

„Урок по родолюбие“, посветен на 146 години от избухването на Априлското въстание, изнесоха учениците от III-б клас на ОУ „Васил Левски“ – Правец, в Исторически музей-Ботевград.
Директорът на музея – Рени Лазарова, приветства децата и техните учителки за инициативата и благодари на родителите, че вземат дейно участие и подпомагат училището във възпитанието на родолюбие у малчуганите.
Водени от своите учителки – Цвета Виткова и Венелина Василева, децата пресъздадоха сцени от Вазовата творба „Под игото“. Пред родителите оживяха героите на Априлската епопея, зазвучаха огнените слова на Ботев. Детето от Батак припомни зверствата, Кървавото писмо на Каблешков повдигна духа. Детските гласчета развълнуваха зрителите с „Боят настана“, „Тих бял Дунав“ и други революционни песни.